Værts hold og Rengøringsliste

Værtshold

Uge Værtholds leder 2019

52-01 Pia Nielsen
02-03 Bent Skibsted
04-05 Dorthe Uth Brodersen
06-07 Elsebeth Skousbøl
08-09 Kristina Asmussen
10-11 Hanne Ingemann Clausen
12-13 Lis Bredahl
14-15 Pia Nielsen
16-17 Bent Skibsted
18-19 Dorthe Uth Brodersen
20-21 Elsebeth Skousbøl
22-23 Kristina Asmussen
24-25 Hanne Ingemann Clausen
26-27 Lis Bredahl
28-29 Pia Nielsen
30-31 Bent Skibsted
32-33 Dorthe Uth Brodersen
34-35 Elsebeth Skousbøl
36-37 Kristina Asmussen
38-39 Hanne Ingemann Clausen
40-41 Lis Bredahl
42-43 Pia Nielsen
44-45 Bent Skibsted
46-47 Dorthe Uth Brodersen
48-49 Elsebeth Skousbøl
50-51 Kristina Asmussen
52-01 Hanne Ingemann Clausen
02-03 Lis Bredahl

Kontaktpersoner

Kristina Asmussen
Hanne Ingemann Clausen
Pia Nielsen
Bodil Schäfer 74 67  80 80
Bent Skibsted  51 94 30 85
Bente Damkjær  23 67 1 0 64.
Carina Christensen 21 44  28 05
Dorte og Torben Nielsen  74 44 09 16 7  / 40 47 61 48
Dorthe Brodersen  21 70 63 56
Ellen  Kristensen  26 24 45 24
Bjarne Christensen 24 28 85 82
Else Marie og Anton Mortensen 74 65  13 46
Elsebeth Skousbøl  & Fini Dyrgaard 21 64 40 32
Erling Thomsen 74 45 92 78
Gitte og Jørgen Asmussen 74 66 69 45
Gunnar og Anne Marie Brodersen 40 27  66 30 / 40 14 24 90
Helga Hansen 74 43 09 51 / 28 90 18 05
Inger Jacobsen 23 80 38 09
Irmgard Rasmussen  74 65 20 99 / 23 24 97 43
Jens Lund 74 44  24 09
Jørgen Brodersen 74 65 93 08 / 40 13 22 54
Jørgen og Anette Clausen 74 65 30 36
Jørgen Rye 74 65 30 82
Lis Nielsen 74 65 01 00
Lis og Troels Bredahl 74 65 07 56
Lisbeth Brodersen 21  70 63 54
Lone Thaysen 74 68 79 94
Margit Brodersen 74 65 29 29
Morten Knudsen 22 74 92 69
Ruth og Ole Gaul Nilum 74 65 37 67 / 26 55 58 84
Svend Aage Wolff 74 65  22 66
Tove Detlefsen 74 65 05 09
Søren V. Thomsen 24 63 39 21
Tove Weiss 30 20 27 68
Bodil Carstensen
Britt Christensen  50479683

Rengøring på Det lille Teater, Gråsten
Leder:Lisbeth Brodersen, lisbethbrodersen@hotmail.com

Vi inddrager dele af skolebygningen denne gang (sal, køkken, gang og toilet), så holdene er derfor lidt færre, men større – og vi ska stadig afsted 2 gange henover sæsonen

Oplægget er fortsat lørdag kl 10 – aftal selv nærmere hvis andet ønskes med dit hold – og husk; det er ingen “hold-kaptajn”, så forvent ikke at der kommer en indkaldelse, men trop op 🙂

Vi sagde farvel til en støvsuger sidste sæson, så husk lige at tjekke om den skal ha’ ny pose

   Opgaver:

  1. Støvsugning i sal, foyer, køkken, toiletter + skolebygning (sal, køkken, kostumerum, gang og toilet)
  2. Gulvvask i sal, foyer, køkken, toiletter + skolebygning (sal, køkken, gang og toilet)
  3. Ordne vindueskarme
  4. Rengøring af toiletter (+ toiletpapir & madame-poser)
  5. Tømme skraldespande
  6. Rene viskestykker i køkken, og håndklæder ved toiletter

Afvikling af tjans:

Jeg foreslår kl 10 på den tildelte lørdag, men det står holdet frit for at aftale andet tidspunkt indenfor fredag morgen – mandag eftermiddag (dette selvfølgelig med respekt for andre arrangementer)

Sig endelig til hvis I synes noget mangler af praktiske remedier – og hvis vi er ved at løbe tør klude, sæbe ell andet. Send en sms eller mail til Ole så køber han det: 26 55 58 84 nilum@bbsyd.dk

Holdplan:

Hold 1:         14/9-2019 + 1/2-2020

Søren V. Thomsen, ls.thomsen@mail.dk

Mikkel V. Thomsen, mikkelkvt@poga.dk

Inger Jacobsen, inja@youmail.dk

Anne Marie & Gunnar Brodersen, brodersenam@gmail.com & gunnarub@gmail.com

Uwe Johansen                    , pia-uwe@mail.dk

Anne Selberg,                     anvise@live.dk

Jørgen Rye, ryejoergen@hotmail.com

Bjarne Christensen, bjarneb@gmail.com

Carina Christensen, categorinas@gmail.com

Lisbeth Brodersen, lisbethbrodersen@hotmail.com

Hold 2:         5/10-2019+22/2-2020

Dorthe Nielsen, wolffsgaardsvej@bbsyd.dk

Jørgen Brodersen, brodersen@dlgpost.dk

Irmgaard Rasmussen, irmgardbr45@gmail.com

Tove Weiss, t.weiss@privat.tdcadsl.dk

Trine Falkenberg, falkenstjerne70@gmail.com

Ruth & Ole Gaul Nilum, Nilum@bbsyd.dk

Helga Hansen, helgahansen@bbsyd.dk

Hold 3:         26/10-2019+14/3-2020

Else Marie & Anton Mortensen, egedam7@gmail.com

Erling Thomsen, erlingthomsen10@gmail.com

Margit Brodersen, mlb@bbsyd.dk

Bodil Carstensen, bodilc@pc.dk

Lis & Troels Bredahl, lisbredahl@bbsyd.dk

Bente Damkjær, ringgade18@hotmail.com

Hold 4:         23/11-2019+4/4-2020

Elsebeth Skousbøl & Fini Dyrgaard, finid@bbsyd.dk

Jens Lund, lundjc@hotmail.com

Ellen Kristensen, elk@privat.dk

Merete Fog Jensen, klovnenfifi@gmail.com

Dorthe Fjeldgaard & Carsten Nygaard, dfjeldgaard@hotmail.com & mail@carstennygaard.dk

Morten Knudsen, mrtnknudsen@gmail.com

Hold 5:         14/12-2019+25/4-2020

Gitte & Jørgen Asmussen, gitteogjoern@lynhurtig.dk

Bent Skibsted, bentskibsted@live.dk

Alice Wollsen,                   ladegaardskov@bbsyd.dk

Britt Christensen, britchris33@gmail.com

Hanne Clausen, hano84@live.dk

Kristina Asmussen Gude-Hansen, kristina-asmus@hotmail.com

Jørn Nielsen, julemose@gmail.com

Hold 6:         11/1-2019+16/5-2020

Jørgen & Anette Clausen, spliidclausen@gmail.com & annetteclausen@live.dk

Dorte Brodersen, dub@bbsyd.dk

Jens Jørgensen, jens.joergensen8@skolekom.dk

Bodil Schäfer, bodil@schafer.dk

Svend Aage Wolff, aase-aage@c.dk

Lone Thaysen, lone.thaysen@gmail.com

Pia Nielsen, llhellevad@bbsyd.dk

FYI – står et hold uden nøgle, venligst gi mig besked, så tropper jeg gerne op og låser jer ind.
Go’ fornøjelse
Lisbeth

Der er lukket for kommentarer.